Naše dedičstvo

1957 Prvá spoločnosť v Japonsku, ktorá začala s vývojom svojho vlastného lyžiarskeho oblečenia v spolupráci s profesionálnymi lyžiarmi.

1961 Spoločnosť zmenila svoj názov na DESCENTE, francúzske slovo označujúce zjazdové lyžovanie.

1968 Uvedenie emblému loga spoločnosti Descente.

1970 Descente spolupracuje s Hannessom Kellerom a začal vyvíjať pretekárske oblečenie.

1974 Debut lyžiarskych nohavíc Demonstrator, ktoré sa čoskoro tešia veľkej obľube vďaka ich schopnosti uchovania tepla a jednoduchému používaniu.

1976 Descente vyrobil oficiálne uniformy pre španielsky národný lyžiarsky tím.

1978 Na pozíciu poradcu pre technologický rozvoj do firmy nastúpil uznávaný odborník Hans Hess.

1979 Národné lyžiarske tímy Švajčiarska a Kanady si zvolili Descente za dodávateľa oficiálnej uniformy a dodávateľa pretekárskeho oblečenia. „Magic Suit“ – zázračný oblek firmy Descente sa postaral o senzáciu na Svetovom pohári zjazdového lyžovania, keď v Kitzbuheli z rekordu ukrojil dve sekundy a lyžiari odetí v produktoch Descente obsadili 1., 2. a 3. miesto.

1980 Eric Heiden získal zlato v piatich pretekoch v rýchlokorčuľovaní, na ktorých mal oblečené kombinézy značky Descente, vyrobené rovnakou technológiou ako oblečenie pre zjazdárov.

1984 Debut prúžkovaného dizajnu Barber Pole Stripe. Tento originálny dizajn sa stal prototypom neskoršieho zimného športového oblečenia Descente.

1984 Svetlo sveta uzrela bunda „POP JACKET“ a s ňou aj potreba používania nových materiálov. Vznikajú materiály odolné vode a vetru, ktoré zároveň prepúšťajú vlhkosť a Descente sa dostáva na čelo výrobcov vysokofunkčného lyžiarskeho oblečenia.

1988 Vznik a zavedenie vysoko kvalitného izolačného materiálu SOLAR ALPHA, ktorý uchováva a zužitkováva čistú slnečnú energiu.

1992 Debut pleteného laminátového lyžiarskeho oblečenia „METAMPRHOSES“ je výsledkom spolupráce s Marithe & Francois. METAMPRHOSES priťahuje pozornosť ako úplne nový typ lyžiarskeho oblečenia, typický svojim voľným strihom a maximálnou funkčnosťou.

1996 FUNCTIONAL SPORTSYSTEM ďalej posúva funkčnosť zimného oblečenia v súlade s politikou firmy Descente, ktorou je neustále vylepšovanie a zdokonaľovanie športového oblečenia.

1997 DIMPLEX – debut materiálu, ktorého povrch je pokrytý jamkami pre zníženie odporu vzduchu. Využíva sa pri výrobe zjazdového oblečenia a skokanských kombinéz.

1998 Debut MOBILE THERMO – prvého športového oblečenia na svete, ktoré využíva systém katalytického ohrevu. Tento nový dizajn vyvinutý spoločne s firmou Matsushita Electric Industries znamená významný míľnik v histórii izolácie.

2000 Netkaný materiál TYVEK vyvinutý s použitím techniky rozprašovania, ktorou sa zapracovávajú molekuly titánu. Svetová premiéra technológie TITAN THERMO, ktorá v športovom oblečení zachytáva infračervené telesné teplo a vytvára tak vrstvu teplého vzduchu.

2001 Uvedenie novej koncepcie „ION BODIS“. Toto športové oblečenie uvoľňuje svoje vlastné záporné ióny, čím posilňuje koncentráciu športovca.

2002 U koncepcie „THE ATHLETE GENOME“ sa umenie Eiko Ishioku snúbi s technológiou firmy Descente a environmentálnou vedou.

2004 Debut spodnej bielizne pre rýchlokorčuliarov na krátkej dráhe. Bielizeň poskytuje bezpečný a ľahký pohyb a komfortný dizajn chráni rýchlokorčuliara proti škrabancom a odreninám.

2005 Materiály odolné voči zašpineniu a použitie nových techník rezania stoja pri zrode jazdeckých nohavíc, ktoré sú ľahšie, pohyb v nich je oveľa jednoduchší a sedia lepšie ako kedykoľvek predtým.

2006 Oficiálny dodávateľ pre japonský tím súťažiaci na 20. zimných olympijských hrách v Turíne. Descente dodáva pretekárske oblečenie Dolphinskin švajčiarskym a španielskym lyžiarom a športové oblečenie Skatingplex pre kanadský tím rýchlokorčuliarov na olympiáde v Turíne, vyvinuté s použitím technológie aerodynamiky prevzatej z golfových loptičiek.

2010 Oficiálny dodávateľ oblečenia pre japonský tím na 21. zimnej olympiáde vo Vancouveri. Descente dodáva kompresnú spodnú bielizeň „E-Liner“ švajčiarskemu národnému tímu a kanadskému tímu rýchlokorčuliarov.